FACEBOOK
TWITTER
VİDEO GALERİ
INSTAGRAM
Temel Ekspertiz Paketi 250TL

TÜM KONTROLLER ALANINDA UZMAN PERSONELLER TARAFINDAN YAPILMAKTADIR!

Oto Kontrol Ekspertiz Noktası'na gelen aracınız bu pakette 5 aşamadan geçer.
1. Dyno Test(Motor Performansı)
Aracınızın platforma alınarak gerekli güvenlik önlemleri alındıktan sonra teste başlanır. Ölçüm anındaki güç ve tork değerlerini, ideal şartlardaki gücünü ve tork değerlerini, aktarma organlarındaki sürtünme kayıplarını görebilir, yanısıra yol simülasyonunu yaparak sadece yük altında ortaya çıkan arızaları görebilirsiniz.Motorun hangi devirde ne kadar güç ürettiğini ölçer ve grafik ekranda gösterilir.Motorun ürettiği gücün ne kadarının tekerleklere iletildiği grafik ekranında gösterilir.Motorun ürettiği gücün şanzuman, diferansiyel, aks gibi aktarma organlarında ne kadarının kaybolduğunu ölçer grafik ekranda gösterilir.Aracın takometre ve hız göstergelerinin hata oranını belirlememizi sağlar.Ölçüm anındaki hava sıcaklık, basınç ve nem değerleri dikkate alınarak daha güvenilir sonuç almanız sağlanır.
2. Kaporta-Boya-Şasi Kontrolü
Aracınızın boyalı değişen boyasız onarım yapılan parçaları cihaz yardımıyla kontrol edilir ve tespitler rapora geçirilir.
3. Mekanik  Araç Altı Kontrolü
Aracınız lift üzerine alınarak değişen ve boyanan parçalarının tümü cihaz yardımıyla kontrolden geçirilir.Aynı zamanda mekanik aksamları kontrol edilir.
Şanzuman kulakları
Motor yağ kaçakları
Şanzuman yağ kaçakları
Ön arka amortisörler
Rot-Rotil kontrolleri
Ön arka balatalar
Ön arka diskler
Egsoz kontrolü
Podye
ŞaseTaban sacı
Salıncak ve traverslerin kontrolü
4. Diagnostic Test (Araç Beyin Kontrolü)
Motor beyni arıza kontrolü, Şanzuman beyni arıza kontrolü, ABS beyni arıza kontrolü, Airbag beyni arıza kontrolü, Elektronik aksam arıza kontrolü yapılarak arıza kaydı varsa ise ortaya çıkarılır.Aracınızın airbag (hava yastığı) lerinde arıza olup olmadığı kontrol edilir.

5. Sunum 

Tüm sonuçlar raporlandıktan sonra tek tek ayrıntılarıyla sonuçlar alıcı ve satıcıyla aynı anda paylaşılır.İmza karşılığında raporlar testi yaptıran kişiye teslim edilir.


yükleniyor..