FACEBOOK
TWITTER
VİDEO GALERİ
INSTAGRAM
Plus Ekspertiz Paketi 350TL

TÜM KONTROLLER ALANINDA UZMAN PERSONELLER TARAFINDAN YAPILMAKTADIR!

Oto Kontrol Ekspertiz Noktası'na gelen aracınız bu pakette 5 aşamadan geçer.
1. Dyno Test(Motor Performansı)
Aracınızın platforma alınarak gerekli güvenlik önlemleri alındıktan sonra teste başlanır. Ölçüm anındaki güç ve tork değerlerini, ideal şartlardaki gücünü ve tork değerlerini, aktarma organlarındaki sürtünme kayıplarını görebilir, yanısıra yol simülasyonunu yaparak sadece yük altında ortaya çıkan arızaları görebilirsiniz.Motorun hangi devirde ne kadar güç ürettiğini ölçer ve grafik ekranda gösterilir.Motorun ürettiği gücün ne kadarının tekerleklere iletildiği grafik ekranında gösterilir.Motorun ürettiği gücün şanzuman, diferansiyel, aks gibi aktarma organlarında ne kadarının kaybolduğunu ölçer grafik ekranda gösterilir.Aracın takometre ve hız göstergelerinin hata oranını belirlememizi sağlar.Ölçüm anındaki hava sıcaklık, basınç ve nem değerleri dikkate alınarak daha güvenilir sonuç almanız sağlanır.

2. Mekanik  Araç Altı Kontrolü (Fotoğraflı)
Aracınız lift üzerine alınarak değişen ve boyanan parçalarının tümü cihaz yardımıyla kontrolden geçirilir.Aynı zamanda mekanik aksamları kontrol edilir.
Şanzuman kulakları
Motor yağ kaçakları
Şanzuman yağ kaçakları
Ön arka amortisörler
Rot-Rotil kontrolleri
Ön arka balatalar
Ön arka diskler
Egsoz kontrolü
Podye
ŞaseTaban sacı
Salıncak ve traverslerin kontrolü

3. Diagnostic Test (Araç Beyin Kontrolü)
Motor beyni arıza kontrolü, Şanzuman beyni arıza kontrolü, ABS beyni arıza kontrolü, Airbag beyni arıza kontrolü, Elektronik aksam arıza kontrolü yapılarak arıza kaydı varsa ise ortaya çıkarılır.Aracınızın airbag (hava yastığı) lerinde arıza olup olmadığı kontrol edilir.

4. Kaporta-Boya-Şasi Kontrolü
Aracınızın boyalı değişen boyasız onarım yapılan parçaları cihaz yardımıyla kontrol edilir ve tespitler rapora geçirilir

5. Fren Testi
Aracınızın önce ön frenleri ardından arka frenleri son olarak da el freni testi yapılmak üzere elektrik tahrikli tamburlar üzerine çıkarılarak fren yapılır, boşta sürtünme yalpa kontrolü ve her bir dingile ait sol-sağ dengesizliği ölçülür. Test sonucunda sadece geçer kalır bilgisi değil, varsa aracın fren sistemindeki muhtemel arızasını da gösterir. Kesin ve net sonuçlar alınır.Ülkemizde halen araç muayene istasyonlarında(TÜV)de de aynı fren test cihazlarıyla kontrol yapılmaktadır.

6. Süspansiyon(Amortisör) Testi
Aracın her bir tekerleğinin yol tutuşunuEUSAMA (european shock absorber manufacturer assocation -avrupa amortisör üreticileri birliği) nin belirlediği kriterlere göre 12'şer saniye içinde test eden bir makinadır.Aracın çeşitli yol şartlarında yola ne kadar tutunabildiğini gösteren grafik ekranda belirecektir.Bilindiği üzere süspansiyon sistemini asıl amacı yolcu konforu değil, aracın güvenli sürüşünü sağlayan yola tutunmayı sağlamaktır.

7. Yanal Kayma Testi
Güvenli sürüşün önemli unsurlarından biri olan ön ve arka dingillerdeki toe açılarını (rot ayarlarını) sadece bir kaç saniye içinde kontrol eden bir makinadır. Test sonunda ön ve arka dingile ait yanal kayma miktarları m/km cinsinden görüntülenecektir.

8.Konfor Güvenlik ve Elektronik Kontroller
Araçta bulunan tüm aydınlatma aksamı(farlar, sinyaller, iç aydınlatmalar vb.), güvenlik aksamı (kemerler, hava yastıkları vb) konfor (park sensörü, klima, göstergeler sunroof vb.) gibi tüm aksamların çalışıp çalışmadığının kontrolleri yapılır raporlara işlenir.

9. 1 Yıl 1000 Km Kaporta/Boya Garantio Sertifikası

10. Sunum 

Tüm sonuçlar raporlandıktan sonra tek tek ayrıntılarıyla sonuçlar alıcı ve satıcıyla aynı anda paylaşılır.İmza karşılığında raporlar testi yaptıran kişiye teslim edilir.


yükleniyor..